Apie tyrimą

Šiuo metu atliekamas mokslinis 
Spring lietuviškos versijos veiksmingumo tyrimas.

Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre atliekame potrauminio streso tyrimus ir ieškome veiksmingų bei prieinamų būdų, kaip padėti žmonėms sumažinti problemas, patiriamas po sunkių gyvenimo įvykių.  

Centro mokslininkai šiuo metu įgyvendina mokslinį projektą, kuriuo siekia įvertinti, ar į darbą su trauminėmis patirtimis orientuota kognityvinės elgesio terapijos principais grįsta internetinė pagalbos programa Spring gali padėti sumažinti žmonių patiriamus potrauminio streso sutrikimo simptomus. Šią Spring programą sukūrė Kardifo universiteto mokslininkai ir jų tyrimas Jungtinėje Karalystėje jau parodė, kad programa veiksminga. Na o mums rūpi įvertinti lietuviškos programos versijos veiksmingumą. Tai suteiktų galimybę šią programą ateityje naudoti ir Lietuvoje. 

Šiuo metu Lietuvoje atliekamas bandomasis Spring lietuviškos versijos tyrimas. Šio pilotinio tyrimo, kuriame dabar kviečiame dalyvauti jus, pagrindinis tikslas – pradinis lietuviškos programos Spring versijos tinkamumo įvertinimas.

Tyrimo etiniai klausimai ir duomenų apsauga

Kiek laiko truks tyrimas ir 
ką man reikės daryti?

Dalyvavimo tyrime etapai:

Prieš programą

 Jei norėsite užsiregistruoti dalyvauti programoje, būsite kviečiami užpildyti klausimynus apie savo patirtis bei savijautą. Užtruksite iki 30 min. Tai mums leis geriau suprasti, ar ši programa galėtų jums būti naudinga. 

 ​Peržiūrėję jūsų atsakymus, galime su jumis susisiekti ir trumpam pokalbiui telefonu. 

 Jei iš apklausos atsakymų matysime, kad programa galėtų jums tikti, susitarsime su jumis dėl nuotolinio interviu, kurio metu įvertinsime jūsų potrauminio 
streso simptomus.

Programos metu

 Dalyvavimas programoje 
(8 savaitės). Jei po jūsų savijautos įvertinimo matysime, kad programa gali būti jums naudinga, kviesime jus naudotis programa Spring. Jums bus nemokamai suteikta prisijungimo prie programos galimybė ir priskirtas Spring programos psichologas.

Po programos

 Pasibaigus programai prašysime jūsų vėl užpildyti keletą klausimynų apie jūsų savijautą bei patirtį naudojantis programa. Užtruksite iki 30 min.

Tyrimo komanda

doc. dr. Odeta Geležėlytė (projekto vadovė)

Odeta yra klinikinė psichologė, Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vyriausioji mokslininkė, tyrimuose šiuo metu daugiausiai besidominti potrauminio streso atpažinimu bei veiksminga pagalba. 
Taip pat Odeta yra Lietuvos traumų psichologijos asociacijos (LTPA) prezidentė ir Europos trauminio streso tyrimų asociacijos (ESTSS) Valdybos narė.

dokt. Augustė Nomeikaitė (tyrėja)

Augustė yra klinikinė psichologė, doktorantė ir jaunesnioji mokslininkė Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre. Augustės mokslinių tyrinėjimų sritys apima su stresu ir trauma susijusius sutrikimus bei internetinių intervencijų veiksmingumą.

dokt. Greta Guogaitė (tyrėja)

Greta yra klinikinė psichologė, doktorantė ir jaunesnioji mokslininkė Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre. Šiuo metu Gretos mokslinio domėjimosi sritys apima potrauminį stresą ir ​internetinių intervencijų veiksmingumą.

prof. dr. Evaldas Kazlauskas  (konsultantas)

Klinikinis psichologas, Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vadovas. Profesinės veiklos tematikos: psichotraumatologija, psichologinės pagalbos veiksmingumo tyrimai.

Tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Kardifo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkais psichotraumatologais

Daugiau informacijos apie VU Psichotraumatologijos centro atliekamus mokslinius tyrimus, publikacijas bei kitas veiklas galite rasti www.psichotraumatologija.lt